Archív hírek 2009.

2009. december 22.

Ördög Jakab polgármester úr intézményünkben köszönte meg az önkormányzat minden dolgozójának egész éves munkáját.

2009. november 22.

Az "István Király Kupa" teremlabdarúgó torna résztvevő csapatainak sorrendje:

1. Arany János Általános Iskola Mezőnagymihály

2. István Király Általános Iskola Szentistván

3. Kossuth Lajos Általános Iskola Mezőkeresztes

4. István Király Általános Iskola, Gárdonyi Géza Tagiskola Borsodivánka

A torna gólkirálya: Papp Richárd (Mezőnagymihály)

A torna legjobb játékosa: Kovács Péter (Mezőkeresztes)

2009. október 23-án a névtelen hősökre emlékezünk.

Az 1956-os forradalom Magyarország népének a sztálinista diktatúra elleni forradalma és a szovjet megszállás ellen folytatott szabadságharca, amely a 20. századi magyar történelem egyik legmeghatározóbb eseménye volt.

Az iskolarádió műsorában közreműködnek:
Banka Alexandra, Barta Janka, Földi Ábel, Holló Dániel, Iványi Luca, Juhász Dániel, Koncz Szilvia, Nagy Gábor, Székely Csaba

2009. október 6-a Nemzeti Gyásznap, melyen az Aradon kivégzett 13 tábornokra és főtisztre, valamint a tizennegyedikként kivégzett Kazinczy Lajosra emlékezünk és mindazokra, akiket a Szabadságharc leverése után utolért a megtorlás. A vértanúk előtt az iskolarádióban felhangzó műsorral tisztelegtünk.

Közreműködtek: Antal Vera, Banka Alexandra, Baranyi Alexandra, Barta Janka, Dobó Bettina, Fodor Csaba, Földi ábel, Koncz Szilvia, Kovács Gitta, Nagy Gábor, Popesko Robert, Székely Csaba, Török Adrienn, Zubik Renáta

2009. szeptember 28-án több évtizedes oktató-nevelő munkája elismeréseként és nyugalomba vonulása alkalmából Pelyhe Istvánné, iskolánk volt tanára Pedagógus Szolgálati Emlékérmet vehetett át Kiss Lajos igazgató úrtól.