Köszöntjük a Szentistváni István Király Általános Iskola honlapján, ahol érdekességeket tudhat meg iskolánkról és annak történetéről, névadónkról, alapítványunk létrejöttéről és értesülhet iskolánk programjairól.

Fényképgyűjteményünkben iskolánk színes életébe nyerhet betekintést és diákjaink munkáiról nézhet meg képeket.

Reméljük, hogy honlapunkon történő barangolása maradandó élményeket és hasznos információkat nyújt Önnek.

Iskolánk új telefonszámai 2018.02.28-tól:

Titkárság: 06(30)744-5881
Nevelői szoba: 06(30)744-5709

Iskolánk elektonikus naplóját(ellenőrzőkönyvét)
az alábbi címen tudják elérni:

Ha elfelejeltette/elvesztette jelszavát
jelezze az iskola felé és adunk újat!

Híreink:

2018. szeptember 17.-én az EFOP-3.2.5. pályázat keretében pályaválasztási rendezvényre került sor az iskolánkban. A University Sportmarketing Kft. által szervezett rendezvényen délelőtt a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Pedagógiai Szakszolgálat munkatársai, valamint a Miskolci Szakképzési Centrum Bláthy Ottó Villamosipari Szakgimnáziumának pedagógusai és diákjai tartottak érdekes előadásokat. A délután folyamán tanulóink a tematikus játszóház keretén belül karton autó építésen vettek részt.

A Stichting Emmaus Friesland holland segélyszervezet a 2018/2019-es tanévkezést is tanszer csomaggal támogatta az arra rászoruló tanulóknak, ezzel is megkönnyítve a dolgukat.

2018. szeptember 3-án ünnepélyes tanévnyitó keretében megnyitottuk a 2018/2019-es tanévet.

Az ünnepi műsort az 1. és 4. osztályos tanulóink adták. Felavattuk az első osztályos és az újonnan érkező tanulókat.

Tisztelt Szülők!
Akit a napközibe nem iratkoztatnak be 2018.08.31-ig, annak nem biztosítanak ellátást 2018.09-03-tól az étteremben.

Tisztelt Szülők!

A Szentistváni István Király Általános Iskola vezetőjeként értesítem a tisztelt szülőket és diákokat, hogy a 2018/19-es tanév első tanítási napja:

2018. szeptember 3. (hétfő)

Ugyanezen a napon kerül sor az iskola tanévnyitó ünnepségére is, melynek időpontja:

2018. szeptember 3. (hétfő) reggel 8 óra

Helye: az iskola udvara
Kérjük, hogy a tanulók ünnepi ruhában jelenjenek meg, s hozzanak váltóruhát is!

Ezt megelőzően lehetőséget biztosítunk a napközibe, tanszobára és a menzára történő beiratkozásra is, melynek időpontjai:

- 2018. augusztus 27.(hétfő)   8.00 és 12.00 óra között
- 2018. augusztus 28.(kedd)   8.00 és 16.00 óra között

A tankönyvek kiosztása az első tanítási napon történik.

Tisztelettel: Kiss Lajos intézményvezető

Gyűjtsön az iskolának és segítse a textil újrahasznosítást!
A Szentistváni Gyermekekért Alapítvány csatlakozik a fenti akcióhoz.
Kérjük, hogy az alábbi feltételek szerint gyűjtsék a már feleslegessé vált ruhákat, lábbeliket, textíliákat.

Ezeket tudjuk elfogadni begyűjtéskor:

- Női, férfi és gyerek ruhadarabok
- Összepárosított cipők (ezeket kérjük cipőfűzőjüknél vagy más módon összekötni)
- Kézitáskák
- Sapkák, kalapok, sálak
- Fehérnemű, zokni
- Lepedő, függöny, törölköző

Ezeket NEM tudjuk elfogadni begyűjtéskor:

- Paplan, takaró, párna
- Szőnyeg, fürdőszobai szőnyegek
- Szakadt, lyukas, koszos, nedves darabok
- Munkaruházat
- Textil darabok, anyagdarabok
- Nem kész ruhák

Az összegyűjtött textíliát és lábbelit 2018. július 23-tól szeptember 7-ig munkanapokon 8-14 óráig átvesszük az iskolában. Az akciót lebonyolító szervezet az összegyűjtött ruhák értékét a Szentistváni Gyermekekért Alapítvány javára utalja át.

Köszönettel:
Kiss Lajos, a kuratórium elnöke

2018. június 23-án megtartottuk az évzárót és a ballagást. A bizonyítványok és a dicséretek kiosztásra kerültek. Minden ballagónknak eredményes középiskolai tanulmányokat kívánunk!

A 2 hónapnál régebbi hírek az archívumban olvashatóak.

fooldal