Köszöntjük a Szentistváni István Király Általános Iskola honlapján, ahol érdekességeket tudhat meg iskolánkról és annak történetéről, névadónkról, alapítványunk létrejöttéről és értesülhet iskolánk programjairól.

Fényképgyűjteményünkben iskolánk színes életébe nyerhet betekintést és diákjaink munkáiról nézhet meg képeket.

Reméljük, hogy honlapunkon történő barangolása maradandó élményeket és hasznos információkat nyújt Önnek.

Iskolánk új telefonszámai 2018.02.28-tól:

Titkárság: 06(30)744-5881
Nevelői szoba: 06(30)744-5709

Iskolánk elektonikus naplóját(ellenőrzőkönyvét)
az alábbi címen tudják elérni:

Ha elfelejeltette/elvesztette jelszavát
jelezze az iskola felé és adunk újat!

Híreink:

Iskolánkban 2018. október végén szellemkészítő versenyt hirdetett a diákönkormányzat. Felhívásukra 8 munka érkezett. A zsűri igen nehéz helyzetben volt, amikor dönteni kellett.
Íme a helyezettek névsora:
1. hely: Bartók Lilla - Bartók Levente - Ördög Mike

2. hely: Cseh Noémi
3. hely: Pintér Gergő,
Gregovszki Zsombor - Gregovszki Áron

Gratulálunk a helyezetteknek és a résztvevőknek!

ŐSZI SZÜNET:
2018. október 29 – november 2-ig.

(A szünet előtti utolsó tanítási nap 2018. október 26. (péntek),
a szünet utáni első tanítási nap 2018. november 5. (hétfő).

November 5. (hétfő): fogadó óra 17:00 órától-18.óráig

Iskolánk felső tagozatos diákjai segítségével megemlékeztünk az 1956 október 23-i eseményekről 2018. október 19-én.

Iskolánk idén is csatlakozott az Európai Diáksport Naphoz, amit előzetesen meghirdettünk. 2018. szeptember 28-án többféle sportolási lehetőséget biztosítottunk a gyerekeknek, melyekre örömmel jelentkeztek kicsik és nagyok egyaránt. A versenyek nagyon jó hangulatban teltek, a tanulók aktívan részt vettek rajtuk. Sikerült az iskolánkban dolgozó felnőtteket is bevonni a programokba.

A VILÁG LEGNAGYOBB TANÓRÁJA 2018

A 2018. évi Világ Legnagyobb Tanórájának kiemelt témája az aktivitás volt. A szervezők arra ösztönözték a diákokat, hogy helyi szinten tegyenek valamit a 17 Globális Cél valamelyikének eléréséért. Iskolánk minden osztályában bemutatásra került a témához kapcsolódó kisfilm. A gyerekek tanáraik, nevelőik segítségével beszélgettek a fenntartható fejlődésről. A program 2018. szeptember 24-28. között  valósult meg.

2018. szeptember 17.-én az EFOP-3.2.5. pályázat keretében pályaválasztási rendezvényre került sor az iskolánkban. A University Sportmarketing Kft. által szervezett rendezvényen délelőtt a Borsod-Abaúj -Zemplén Megyei Pedagógiai Szakszolgálat munkatársai, valamint a Miskolci Szakképzési Centrum Bláthy Ottó Villamosipari Szakgimnáziumának pedagógusai és diákjai tartottak érdekes előadásokat. A délután folyamán tanulóink a tematikus játszóház keretén belül karton autó építésen vettek részt.

A Stichting Emmaus Friesland holland segélyszervezet a 2018/2019-es tanévkezést is tanszer csomaggal támogatta az arra rászoruló tanulóknak, ezzel is megkönnyítve a dolgukat.

2018. szeptember 3-án ünnepélyes tanévnyitó keretében megnyitottuk a 2018/2019-es tanévet.

Az ünnepi műsort az 1. és 4. osztályos tanulóink adták. Felavattuk az első osztályos és az újonnan érkező tanulókat.

A 2 hónapnál régebbi hírek az archívumban olvashatóak.

fooldal