Köszöntjük a Szentistváni István Király Általános Iskola honlapján, ahol érdekességeket tudhat meg iskolánkról és annak történetéről, névadónkról, alapítványunk létrejöttéről és értesülhet iskolánk programjairól.

Fényképgyűjteményünkben iskolánk színes életébe nyerhet betekintést és diákjaink munkáiról nézhet meg képeket.

Reméljük, hogy honlapunkon történő barangolása maradandó élményeket és hasznos információkat nyújt Önnek.

Iskolánk új telefonszámai 2018.02.28-tól:

Titkárság: 06(30)744-5881
Nevelői szoba: 06(30)744-5709

Hírek:

2018. május 4-én
a legyél te is informatikus című kedvcsináló előadást hallgathatták meg a gyerekek.

2018. április 27-28-án
meglátogattuk Tiszapalkonyát.

Részletes beszámolóért kattintson a képre.

2018. április 21-én eredményhirdetést tartottunk az iskola aulájában az elmúlt hét eseményeiről.

Gratulálunk minden helyezettnek és résztvevőnek!

A 16. Térségi Mesevetélkedőn, melyet a Mezőkeresztesi Kossuth Lajos Általános Iskolában rendeztek meg 2018. április 21-én, iskolánk csapata a III. helyezést szerezte meg.
Gratulálunk nekik!

Pályaorientáció, kiemelten az MTMI készségek és kompetenciák fejlesztése a Mezőkövesdi Tankerületi Központ oktatási intézményeiben

Utazás a program helyszínére autóbusszal történ, mely az előre egyeztetett időpontban indult 2018. április 20-án.
Útvonalunk: Szentistván Szentistváni István Király Általános Iskola-Tiszaújváros MOL Petrolkémia Zrt.
Beléphettünk az üzem területére és ismertetésre került a napi program. Elsőként, egy előadó teremben vettünk rész egy bemutatkozó előadáson, melyet az üzem menedzsmentjének egyik vezetője tartott.

Kattintson a képre a részletes leírásért.

2018. Április 14. - Tájékoztatás!
Értesítem a Tisztelt Szülőket, hogy a 2018/2019-as tanévtől minden évfolyamon a hit- és erkölcstan oktatás megszervezésére a Magyar Római Katolikus Egyház részéről a Római Katolikus Plébánia Hivatal Szentistván (3418 Szentistván, Széchenyi utca 16.) jelentkezett. Az egyház képviselője: Póta Ferenc kanonok. A hitoktatói munkát Panyi Csaba hitoktató látja el.

Kiss Lajos

DIGITÁLIS TÉMAHÉT – Felső tagozaton

Iskolánk 2018. április 9-13 között első alkalommal kapcsolódott a digitális témahét elnevezésű programhoz. A projekt keretén belül diákjainknak sok érdekes tanórában, feladatban lehetett részük.

Részletes leírásért kattintson a képre!

DIGITÁLIS TÉMAHÉT – Alsó tagozaton

A Digitális Témahét 2018. április 9-13 között zajlott le, melynek keretében az 1. osztályosok a tavasz témakörében mozogtak. Olvasás órán egy tavaszi verssel ismerkedtek meg a gyerekek a youtube-ról Szabó Gyula előadásában. A vers feldolgozása az interaktív táblán frontálisan, majd fénymásolt feladatlapon önállóan történt.

Részletes leírásért kattintson a képre!

2018. április 12-én a Digitális témahét keretein belül állatokat fényképeztek a gyerekek "a Sirály a király" projekt keretén belül.

2018. április 12-én a Holokauszt áldozataira emlékeztünk az iskolarádión keresztül.

Szereplők:
Szentpéteri Eszter
Kovács Evelin
Kiss Szabolcs

A Mezőnyárádi Boldog Sándor István Katolikus Általános Iskola 2018. április 13-án délután rendezte meg hagyományos szépkiejtési versenyét.
Iskolánkat Tóth Hunor Attila 1. osztályos,
Mohr Isabella Verena Deniz 2. osztályos,
Cseh Noémi és Suha József Gábor 3. osztályos, valamint
Balog Dzsenifer 4. osztályos tanulók képviselték.
A gyerekek nagyon jól érezték magukat a versenyen. Felkészülésüknek eredménye is volt. Kattintson a képre a részletekért!

A Költészet Napja alkalmából 2018.04.11-én a Mezőkövesdi Közkincs-tár Nonprofit Kft. Városi Könyvtár szavalóversenyt szervezett. Ezen a versenyen alsós diákjaink közül az alábbiak képviselték iskolánkat:
Szentpéteri Máté 1. osztály,
Roszoha Kevin 2. osztály,
Sinka Krisztina 3. osztály,
Balog Dzsenifer 4. osztály.
Mindannyian emléklappal tértek haza. Gratulálunk a tanulók szép szerepléséhez! Köszönjük a felkészítést a kollégáknak!

Sok éves hagyomány iskolánkban, hogy a költészet napja alkalmából az alsó tagozatos munkaközösség helyi, anyanyelvi versenyt hirdet az 1-4.osztályos tanulók számára. Erre 2018. április 10-én került sor. Iskolánk tanulói mellett sokadik éve látjuk már vendégül tagiskolánk alsó tagozatos diákjait is. Idén is több kategóriában mérhették össze tudásukat, tehetségüket a gyerekek. A zsűri színvonalas produkciókat hallhatott az előadóktól, ezért nagyon nehéz volt a végső döntést meghozni. Kattintson a képre az eredményért.

2018.04.04-én a Diákolimpia III. korcsoportnak megrendezett elődöntőjén IV. helyezést értünk el.
A csapat tagjai: Gál Bence, Oláh Kristóf, Tari Dominik, Zubik Zoltán.

Gratulálunk minden helyezettnek és résztvevőnek!

Happy-hét 2018

Kilencedik alkalommal, 2018. március 19-23 között rendezte meg a magyarországi vízfogyasztás népszerűsítéseként a fiataloknak szóló Happy-hét programot az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet. Iskolánk alsó tagozatos diákjai is részt vettek a programban. Arra kértük a szülőket, hogy támogassák törekvésünket azzal, hogy a héten minden nap CSAK vizet tesznek a gyerekeknek a táskába!

2018. március 14-én az első órában a felső tagozatos diákok műsorával ünnepélyes keretek között megemlékeztünk az 1848. március 15-i forradalomról és az azt követő szabadságharcról. Az alsós diákok az iskola előtti 1848-as kopjafánál lerótták tiszteletüket a hősök előtt és elhelyezték az erre az alkalomra készített, ünnephez kapcsolódó jelképeket.

2018. március 12-én az M. Sz. C. Szent László Gimnáziumban megrendezett angol nyelvi versenyen iskolánk 7. osztályos tanulója,
Kiss Péter IV. helyezést ért el.

A 2 hónapnál régebbi hírek az archívumban olvashatóak.