Köszöntjük a Szentistváni István Király Általános Iskola honlapján, ahol érdekességeket tudhat meg iskolánkról és annak történetéről, névadónkról, alapítványunk létrejöttéről és értesülhet iskolánk programjairól.

Fényképgyűjteményünkben iskolánk színes életébe nyerhet betekintést és diákjaink munkáiról nézhet meg képeket.

Reméljük, hogy honlapunkon történő barangolása maradandó élményeket és hasznos információkat nyújt Önnek.

Iskolánk új telefonszámai 2018.02.28-tól:

Titkárság: 06(30)744-5881
Nevelői szoba: 06(30)744-5709

Híreink:

Gyűjtsön az iskolának és segítse a textil újrahasznosítást!
A Szentistváni Gyermekekért Alapítvány csatlakozik a fenti akcióhoz.
Kérjük, hogy az alábbi feltételek szerint gyűjtsék a már feleslegessé vált ruhákat, lábbeliket, textíliákat.

Ezeket tudjuk elfogadni begyűjtéskor:

- Női, férfi és gyerek ruhadarabok
- Összepárosított cipők (ezeket kérjük cipőfűzőjüknél vagy más módon összekötni)
- Kézitáskák
- Sapkák, kalapok, sálak
- Fehérnemű, zokni
- Lepedő, függöny, törölköző

Ezeket NEM tudjuk elfogadni begyűjtéskor:

- Paplan, takaró, párna
- Szőnyeg, fürdőszobai szőnyegek
- Szakadt, lyukas, koszos, nedves darabok
- Munkaruházat
- Textil darabok, anyagdarabok
- Nem kész ruhák

Az összegyűjtött textíliát és lábbelit 2018. július 23-tól munkanapokon 8-14 óráig átvesszük az iskolában. Az akciót lebonyolító szervezet az összegyűjtött ruhák értékét a Szentistváni Gyermekekért Alapítvány javára utalja át.

Köszönettel:
Kiss Lajos, a kuratórium elnöke

2018. június 23-án megtartottuk az évzárót és a ballagást. A bizonyítványok és a dicséretek kiosztásra kerültek. Minden ballagónknak eredményes középiskolai tanulmányokat kívánunk!

A 2017/2018-as tanév tanévzáró ünnepségére, valamint 8. osztályos tanulóink ünnepélyes ballagására 2018. június 23-án (szombaton) 16 órai kezdettel kerül sor a székhelyintézményben.

Szeretettel várjuk diákjainkat, a kedves szülőket, érdeklődőket.

Iskolavezetés

Iskolánkba 1 db Földrajz-tanár és 1 db intézményvezető-helyettes álláshirdetés került fel a Dokumentumok menüpont álláshirdetések oldalára.

2018. június 14-én megrendeztük a Diákönkormányzati Napot, melynek keretén belül nagyon sokszínű programban lehetett részük a gyerekeknek.
......

Magadért sportolj!

2018. június 12-én az első és második osztályos napközisek a "Gyermek Olimpia" elnevezésű EFOP-1.8.6-17-es rendezvény keretén belül egy izgalmas, megmozgató délutánon vettek részt.
Váltóversenyeket, különféle labdagyakorlatokat, rolleros és kördeszkás ügyességi játékokat játszhattak napköziseink.

2018. június 1-én iskolánkban a szülők által szervezett Pedagógusnapon a diákok rendhagyó műsorral köszöntötték a pedagógusokat és a dolgozókat.

2018. júniu
s 1-én, a Pedagógusnap alkalmából Kiss Lajos, iskolánk intézményvezetője, érdemei elismeréseként „MINISZTERI ELISMERŐ OKLEVÉL” című kitüntetésben részesült a Mezőkövesdi Tankerületi Központ által szervezett pedagógusnapi ünnepségen. Gratulálunk a megérdemelt elismeréshez: a nevelőtestület, a munkatársak és a diákok.

2018. június 1-én a #zöldenjobb Napon újra bezöldíti az internetet az Italos Karton Környezetvédelmi Egyesülés annak érdekében, hogy felhívja a figyelmet a környezetvédelem, a szelektív hulladékgyűjtés, ezen belül is az italos karton hulladékok szelektív gyűjtésének fontosságára. Iskolánk is részt vett a programon.

2018. május 31-én a Mezőnagymihályi Arany János Általános Iskola által rendezett 36. Petőfi kupán vett részt iskolánk csapata.
A torna végeredménye:
1. Mezőkeresztes
2. Bükkábrány
3. Szentistván
4. Mezőnagymihály

A szentistváni csapat tagjai: Dobsi Sándor, Burai Julián, Burai Szebasztián, Juhász Hunor
A borsodivánkai tagok: Szabó Zsolt, Nagy Imre, Lovas Zoltán, Tolvaj Marcell

Az Együtt-Testvérként program következő helyszíne 2018. május 18-án és 19-én Szentistván volt. A palkonyai gyerekek és kollégák érkezését követően a helyi Művelődési Házban tartottunk egy rövid programismertetést, majd elindultunk a településen megismerni a falut.
A részletekért kattintson a képre.

2018. Május 18-án tartottuk meg a hagyományos István Király- és Egészség Napunkat. Az ünnepség keretében emlékeztünk névadónkra, ezt követően gazdag, egészségmegőrző programból válogathattak, egészséges ételeket kóstolhattak diákjaink. Rendezvényünk végén az erre az alkalomra meghirdetett pályázatok értékelésére és a jutalmak átadására került sor.

2018. május 4-én
a legyél te is informatikus című kedvcsináló előadást hallgathatták meg a gyerekek.

A 2 hónapnál régebbi hírek az archívumban olvashatóak.